Cosmos náplasti na puchýře 3 velikosti 8 ks
Popis
Vlastnosti:
- účinně tlumí bolest
- chrání ránu před infekcemi a nečistotami
- lepší hojení díky hydrokoloidnímu polštářku
- nedráždí pokožku
- voděodolné
- prodyšné
- dobře se přizpůsobí místu lepení
- vydrží na kůži i několik dní bez nutnosti výměny
- praktický mix náplastí v různých tvarech
- každá náplast je balena samostatně v praktickém ochranném obalu
Použití:
- Náplast aplikujte na suchou, čistou a nemastnou pokožku.
- Náplast vydrží na ráně několik dní – odstraňte ji teprve ve chvíli, kdy se sama začne uvolňovat.
- Pokud potřebujete náplast odstranit dříve, navlhčete ji krátce teplou vodou.
- Nepoužívejte náplast na zanícenou, krvácející nebo mokvající ránu.
- Pacienti trpící cukrovkou by měli způsob ošetření a krytí rány vždy konzultovat s lékařem.
Hydrokoloidní polštářek
Gelový polštářek vytváří ideální vlhké prostředí pro rychlé a bezproblémové hojení. Funguje jako dočasná „druhá kůže“, zmírňuje bolest a snižuje riziko zanícení. Polštářek se k ráně nepřilepí, zamezuje také vzniku strupů.
Hydrokoloidní polštářek představuje nejmodernější metodu hojení ran - tzv. vlhké hojení. Vědecké studie potvrzují, že se kožní buňky ve vlhkém prostředí hojí lépe a rychleji. Vrstva hydrokoloidního materiálu reaguje se sekretem z rány a vytváří tak vlhký ochranný gel, díky kterému nevzniká strup a náplast nepřisychá k puchýři. Do rány navíc nepronikají bakterie, je zachováno vlhké prostředí a současně je umožněn i odchod potu.
Upozornění:
Jedná se o zdravotnický prostředek. Před použitím si vždy pečlivě přečtěte informace o přípravku a je-li součástí tak i návod k použití.
Co je to puchýř?
Puchýř je krytá kožní rána nebo také dutinka naplněná tekutinou. Vzniká nejčastěji na nohách, jako důsledek tlaku nové a těsné obuvi na pokožku nohou. Lidé pracující manuálně mohou mít puchýře také na dlaních nebo prstech ruky. Puchýře jsou velmi nepříjemné a bolestivé. Pokud samovolně nebo násilně prasknou, snadno se zanítí a potom se dlouho hojí.
Jak správně ošetřit puchýř?
- Nikdy puchýř nestrhávejte.
- Propichování puchýře: je vhodné jen u velkých, hodně naplněných puchýřů, které by mohly samovolně prasknout. Provádějte ho sterilní nebo alespoň vyvařenou jehlou. Při okraji puchýře proveďte jemný vpich a tekutinu opatrně vytlačte pomocí sterilního čtverečku tak, aby se puchýř přilepil ke kůži.
- Puchýře, které jsou v kontaktu s obuví nebo oblečením, chraňte náplastí na puchýře.
- Nejrychleji se puchýře hojí pomocí tzv. vlhkého krytí, proto používejte náplast Cosmos Na puchýře, která je vybavena speciálním hydrokolodiním polštářkem.